وبلاگ شخصی مهدی مجیدی

من یک دولوپر هستم

چه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم ؟!

بدون دیدگاه

سوالی که اکثر افراد قبل از شروع برنامه نویسی مدت ها درگیرش هستن و هر روز که میگذره پیدا کردن جواب براش سختر میشه. چرا هیچ وقت برای این سوال یه جواب قاطع وجود نداشته ؟! این همه آدم توی حوزه آی‌تی، یه نفر نمیتونه جواب این سوال رو یک بار برای همیشه بده ؟!

منم مثل بقیه درگیر این سوال بودم و عنوان این سوال رو هرجا میدیدم زود میرفتم ببینم چی گفته تا از این سردرگمی در بیام . بعد از اینکه همه جارو در جستجوی جواب این سوال شخم زدم، تصمیم گرفتم برم سراغ نوابغ حوزه آی‌تی. هرچی باشه اینا نابغه هستن و جواب این سوال رو میدونن. از بیل گیتس، استیو جابز و …. هرچی گشتم، حتی یه جمله هم پیدا نکردم که بگن این زبان برنامه نویسی رو یاد بگیرید ! تنها چیزی که بهش اسرار داشتن یاد گرفتن یه زبان برنامه نویسی خاص نبود، بلکه داشتن هدف و راه کارهای رسیدن به هدف بوده.

تصور کن به عنوان کارفرما باید قراره به چین بری و چند نفر برای تو کار کنند. برای برقراری ارتباط با افراد باید چینی یاد بگیری نه عربی ! زبان چینی رو برای این یاد میگیری تا خواسته خودت رو با کارگرها بگی و انجام بدن. در این بین یه سری زبان ها هم هستن که اکثرا جاها میشه استفاده کرد، مثل انگلیسی که با یاد گرفتنش میتونید تا حدودی به کارگرها بگید چی میخواید .

زبان برنامه نویسی هم مثل زبان های محاوره ایی انسان ها هستش، ولی برای حرف زدن با کامپیوتر. جواب سوال چه زبان برنامه نویسی یاد بگیرم همینه. باید ببنید میخواید چی کار کنید. برید سراغ زبانی که برای کار مورد نظر شما مناسب هستش. در این بین یه سری زبان ها هم هستن که حکم زبان انگلیسی رو دارن و اکثر کارها رو میشه باهاش انجام داد.برچسب‌ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *